KADRA PEDAGOGICZNA  

 

Instruktorzy w szkole Hauuu-Ward posiadają państwowe uprawnienia Związku Kynologicznego w Polsce.

Potwierdzenie zdobytych kwalifikacji oraz nazwiska osób mogących zajmować się szkoleniem psów dostępne są na stronie internetowej:

http://www.zkwp-szkolenia.pl/index.php/instruktorzy

Szkolenie psów traktujemy bardzo poważnie i podchodzimy do niego profesjonalnie. Dlatego też zdecydowaliśmy się na dążenie do zdobycia kwalifikacji szkoleniowców właśnie w Związku Kynologicznym. Aby zostać treserem, instruktorem, asystentem sędziego kynologicznego bądź sędzią należy zdać odpowiednie egzaminy poprzedzone wieloletnią praktyczną pracą z psami (minimum 2 lata) oraz zdobywaną latami wiedzą teoretyczną. Nie wystarczy tu kurs teoretyczny odbywający się przez dwa zjazdy weekendowe, jak w innych instytucjach wydających zaświadczenia dla trenerów.

Dbamy o podnoszenie kwalifikacji instruktorów poprzez systematyczne kształcenie w zakresie:

Takie wykształcenie pozwala naszej kadrze zajmować się nie tylko typowym szkoleniem psów, ale także zagadnieniami z dziedziny psychiki psa, behawioru - czyli teorii zachowania i uczenia się psów oraz rozwiązywaniem problemów z zaburzeniami zachowań psów.


ALICJA MAKOWIEC

Jestem właścicielem szkoły Hauuu-Ward oraz instruktorem w zakresie posłuszeństwa, pracy węchowej, stróżowania i obrony. Zajmuję się poradnictwem z zakresu terapii zaburzeń zachowań psów (behawiorysta) i szkoleniem psów od 1999 roku. Prowadzę zajęcia również w naszej filii w Tczewie i Elblągu.

Jestem członkiem Związku Kynologicznego w Polsce oddział Gdynia.

Posiadam uprawnienia Instruktora Szkolenia Psów Związku Kynologicznego w Polsce w zakresie: psy użytkowe (obrończe i tropiące).

Posiadam uprawnienia Asystenta Sędziego Kynologicznego Prób Pracy Związku Kynologicznego w Polsce.

Ukończyłam:

 • studium z zakresu psychologii i behawioryzmu psów,
 • studium wychowania i szkolenia psów w zakresie: posłuszeństwa, obrony, stróżowania i pracy węchowej,
 • kurs z zakresu profilaktyki chorób psów i pierwszej pomocy,
 • podyplomowe studia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na Wydziale Nauk o Zwierzętach.

Moja suczka LADY ukończyła szkolenie w pełnym zakresie oferowanym przez Szkołę Hauuu-Ward: kurs Posłuszeństwa Podstawowego, Posłuszeństwa Wyższego, Posłuszeństwa+Praca Węchowa 1 i 2 stopnia oraz kurs Psa Stróżująco - Obrończego 1 stopnia.

Oprócz tego wyszkoliłam i zdałam egzaminy państwowe i międzynarodowe z psami w zakresie kursów PT, IPO-1 i IPO-2 w Związku Kynologicznym w Polsce.

Do mojego stada należały: LADY - pudelek miniaturowy "z odzysku" - odeszła 28 października 2009 roku,
AMELKA - pudelek średni - odeszła po nieudanej operacji serduszka (przewód Botalla) 6 lipca 2012 roku.

Obecnie moje stado tworzą: FUNIO - znajda kundelek, LAMIA - kundelek ze schroniska, LENA - pudelek miniaturowy, NIUKA - adoptowana sznaucero-pudelka, MOLI - pudelek toy z interwencji oraz koty dachowce: Zuzia, Batman, Czarny, Ruda.

Pokazy w Galerii Madison Pokazy na wystawie w Gdyni Na planie serialu "Sąsiedzi". Lady grała Stasia Edukujemy dzieci   Lena i Niuka na majówce 2015r
 

 


KATARZYNA RASZEJA

Jestem instruktorem w szkole Hauuu-Ward w zakresie posłuszeństwa, pracy węchowej, stróżowania i obrony oraz panią Przedszkolanką. Zajmuję się szkoleniem od 1990 roku.

Posiadam uprawnienia Tresera wydane przez Główną Komisję Szkolenia Psów Związku Kynologicznego w Polsce- nr legitymacji 62/93.

Ukończyłam:

 • studium z zakresu psychologii i behawioryzmu psów,
 • studium wychowania i szkolenia psów w zakresie: posłuszeństwa, obrony, stróżowania i pracy węchowej,
 • kurs z zakresu profilaktyki chorób psów i pierwszej pomocy.

Z moim poprzednim psem owczarkiem niemieckim GAWOTEM skończyłam kursy i zdałam egzaminy państwowe i międzynarodowe w zakresie PT-I, PT-II, PT-III, PO-I, PO-II, PO-III (wszystkie z wynikiem doskonałym) w Związku Kynologicznym w Polsce. Ja i mój pies braliśmy udział w Mistrzostwach Polski Psów Obrończych.

Do niedawna do mojego stada należała sznucerka miniaturowa TINA, która odeszła do Krainy Wiecznych Łowów. Ukończyłam z nią  szkolenie w pełnym zakresie oferowanym przez Szkołę Hauuu-Ward: kurs Posłuszeństwa Podstawowego, Posłuszeństwa Wyższego, Posłuszeństwa+Praca Węchowa 1 stopnia oraz kurs Psa Stróżująco - Obrończego 1 stopnia.

Obecnie moje stado dzieli ze mną suczka JAGÓDKA - owczarek szetlandzki

  Z Gawotem na pokazach na wystawie w Sopocie Z Gawotem w oczekiwaniu na ślady Na śladach Na egzaminie u Pana Antoniego Brzezichy Gawot i Tina Tina Jagódka 

 


GERKE EMILIA

Jestem instruktorem w szkole Hauuu-Ward w zakresie posłuszeństwa oraz Panią Przedszkolanką.
Z moim psem Cezarem ukończyłam w szkole Hauuu-Ward następujące kursy: posłuszeństwa podstawowego, posłuszeństwa wyższego, kurs węchowy 1 stopnia, tor przeszkód.
Z drugim psem Boną ukończyłam kurs posłuszeństwa podstawowego, posłuszeństwa wyższego.

Najnowszy członek rodziny Westa zaczyna dopiero swoją przygodę w przedszkolu.

Obecnie do mojego stada należą:

 • Cezar - rasowy kundel, nie do podrobienia, adopciak po przejściach, ale kochany :)
 • Bona - mieszaniec bernardyna-owczarka niemieckiego-husky (?) - ma charakter baba
 • Westa - owczarek niemiecki długowłosy
 • Kadzik - Europejski dachowiec, największa przytulanka i łowca w jednym ciałku
   

    

 


HAUUU-WARD

e-mail

OPUBLIKOWANO  18.05.2000
UAKTUALNIONO  15.01.2022